Nieuwjaarsconcert
- Concert
- 12+
Praktisch
- Waar
-
30CC/Schouwburg
Bondgenotenlaan 21
3000 Leuven - Wanneer
- Prijs
-
€ 26
Kansentarief met UiTPAS: € 5
- Beschrijving
-
De Chinees-Nieuw-Zeelandse dirigente Tianyi Lu opent 2026 in stijl: ze leidt het Belgian National Orchestra in een feestelijk en verrassend nieuwjaarsconcert. Vier het nieuwe jaar met een inspirerende selectie van de mooiste muzikale werken geïnspireerd door dans, die continenten doorkruisen met de grootste componisten, waaronder Tsjaikovski, Dvořák, Piazzolla en Price.
De virtuositeit van de Belgische accordeonist Philippe Thuriot geeft de traditionele...De Chinees-Nieuw-Zeelandse dirigente Tianyi Lu opent 2026 in stijl: ze leidt het Belgian National Orchestra in een feestelijk en verrassend nieuwjaarsconcert. Vier het nieuwe jaar met een inspirerende selectie van de mooiste muzikale werken geïnspireerd door dans, die continenten doorkruisen met de grootste componisten, waaronder Tsjaikovski, Dvořák, Piazzolla en Price.
De virtuositeit van de Belgische accordeonist Philippe Thuriot geeft de traditionele Weense walsen een onverwachte twist en tilt dit muzikale moment naar het hoogste niveau. Een sprankelende avond om het nieuwe jaar te starten!
Tianyi Lu
Tianyi Lu wordt internationaal geprezen om haar opwindende energie op het podium, haar diep creatieve benadering van het repertoire en haar open en inspirerende dirigeerstijl. Ze werkt samen met grote orkesten en operahuizen over de hele wereld. In het seizoen 2024/25 maakte Tianyi Lu haar debuut op de BBC Proms in Londen met het BBC Symphony Orchestra en celliste Sol Gabetta. Daarnaast dirigeerde ze ook het New York Philharmonic, het San Diego Symphony, het Deutsches Symphonie-Orchester Berlin en het Staatsorchester Stuttgart.
Philippe Thuriot
Philippe Thuriot is een Belgische accordeonist met een internationale carrière van meer dan 30 jaar. Hij studeerde in Kopenhagen en won prestigieuze prijzen zoals Tenuto en Hugo Herrmann-Wettbewerb. Thuriot werkte samen met ensembles als Prometheus en Ictus en trad op met Uri Caine en Maria Schneider. In 2015 bracht hij de Goldbergvariaties van Bach uit op accordeon. Momenteel doceert hij accordeon aan de School of Arts in Gent.
Met muziek van Johan Strauss, Pjotr Iljitsj Tsjaikovski, Antonín Dvořák, Astor Piazzolla en Florence Price. - More info
- https://www.30cc.be/nl/programma/item/nieuwjaarsconcert-2025-2026
- Organisator
-
- 30CC
- info@30cc.be
Andere activiteiten van deze organisator
-
Nog tot 28 oktober 2025
Kinderkaap
-
Nog tot 28 oktober 2025
Expo Julia Donaldson
-
Nog tot 28 oktober 2025
Op zoek naar de schat van Vlierbeek
-
Nog tot 28 oktober 2025
Matilda, ontsnap met het gezin: een musical escaperoom
-
Nog tot 28 oktober 2025
BOX - Bouwen met de bodem
-
Nog tot 28 oktober 2025
Sjakie & de chocoladefabriek: een musical escape room
-
Nog tot 28 oktober 2025
Festivalcentrum
-
Nog tot 28 oktober 2025
WASCO! Tekenhoek
-
Nog tot 28 oktober 2025
Het zakmes
-
Nog tot 28 oktober 2025
Onder doek en dak
-
Nog tot 28 oktober 2025
Knappe koppen in knallende kleuren
-
Nog tot 28 oktober 2025
Duik in de verhalen van Saodat Ismailova
-
Nog tot 28 oktober 2025
Een kleine vis in een zee van verhalen
-
Nog tot 28 oktober 2025
Waar is de skiër? ( try-out)
-
Nog tot 28 oktober 2025
Umi