De Jaren
- Theatervoorstelling
 - 14+
 
Praktisch
- Waar
 - 
                    
30CC/Schouwburg
Bondgenotenlaan 21
3000 Leuven - Wanneer
 - Prijs
 - 
                    
€ 22
Kansentarief met UiTPAS: € 4
 - Beschrijving
 - 
                                      
Iedereen dacht alleen te zijn. Plots waren ze een menigte. (Paul Eluard)
In het onder superlatieven bedolven boek De Jaren (2008) van Nobelprijswinnares Annie Ernaux overschouwt de schrijfster haar eigen leven tussen 1941 en 2006. Geschetst tegen het canvas van een veranderende tijdsgeest, levert dat niet alleen een indrukwekkend vrouwenportret op maar ook een uitermate herkenbaar beeld van de naoorlogse...Iedereen dacht alleen te zijn. Plots waren ze een menigte. (Paul Eluard)
In het onder superlatieven bedolven boek De Jaren (2008) van Nobelprijswinnares Annie Ernaux overschouwt de schrijfster haar eigen leven tussen 1941 en 2006. Geschetst tegen het canvas van een veranderende tijdsgeest, levert dat niet alleen een indrukwekkend vrouwenportret op maar ook een uitermate herkenbaar beeld van de naoorlogse westerse geschiedenis.
‘Een vorm vinden voor mijn toekomstige afwezigheid,’ zo noemde Annie Ernaux
het al toen ze haar boek schreef op 65-jarige leeftijd, ‘want het geheugen zou wel eens wolkig kunnen worden.’ Ze wilde grip krijgen op haar doortocht op aarde, op de tijd die door haar heen gegaan is, en besefte dat ze daarin niet alleen was. Haar hoogstpersoonlijke leven lijkt op dat van ons allemaal.
De Jaren wordt ook op theater een feest van de herkenning. Een indrukwekkende, intergenerationele cast zal gestalte geven aan het vrouwelijke hoofdpersonage: Viviane De Muynck, Els Dottermans, Kiana Porte en Carine van Bruggen. Voor de muziek tekent aanstormend talent Hendrik Lasure, die vlot schakelt tussen moderne jazz, alternatieve popmuziek, en in 2022 verraste met zijn Nederlandstalige plaat Het Wiel.
Geselecteerd door De Curatoren
Boekenclub De Jaren - volzet!
Wil je nog dieper in het verhaal duiken? Sluit dan aan bij onze boekenclub voorafgaand aan de voorstelling. Radiomaakster Annelies Moons (Radio 1) gaat in gesprek met een groepje lezers over het boek.
(voor tickethouders voorstelling De Jaren) - VOLZET
18.30 uur
duurtijd: 70 minuten
in 30CC/Schouwburg VIP-foyer
€ 7 (inclusief een drankje)max. 12 personenHet is warm aanbevolen om het boek voor de start van de boekenclub te lezen, zodat je voluit kan deelnemen aan het gesprek. - More info
 - https://www.30cc.be/nl/programma/item/de-jaren-2025-2026
 - Organisator
 - 
                    
- 30CC
 - info@30cc.be
 
 
Andere activiteiten van deze organisator
- 
      
                  
Nog tot 15 november 2025
De poetsman
 - 
      
                  
4 november 2025
1806: Optimisme
 - 
      
                  
4 november 2025
1806: Optimisme
 - 
      
                  
5 november 2025
Derwazeens
 - 
      
                  
5 november 2025
Dans op de Vulkaan
 - 
      
                  
5 tot 6 november 2025
ADAM EN EVA ZEGGEN SORRY
 - 
      
                  
5 tot 8 november 2025
Skin in the Game
 - 
      
                  
7 tot 8 november 2025
BEYOND
 - 
      
                  
9 november 2025
The water is wide
 - 
      
                  
9 november 2025
The water is wide
 - 
      
                  
9 november 2025
Sarab
 - 
      
                  
10 november 2025
Vrijplaats op tour
 - 
      
                  
12 november 2025
bron
 - 
      
                  
12 tot 13 november 2025
Een kosmische catastrofe
 - 
      
                  
14 november 2025
Circusnachten: Double bill In the round