Leesgroep: ‘Een Kamer voor Jezelf’ van Virginia Woolf
- Lessenreeks
Praktisch
- Waar
-
30CC/Kapel, Romaanse Poort
Brusselsestraat 63
3000 Leuven - Wanneer
- Prijs
-
€ 12
Kansentarief met UiTPAS: € 2
Basistarief: € 12
Studententarief - 5.00: € 5
Ledentarief - 10.00: € 10
Sociaal tarief - 2.40: € 2,4
- Reservatie
-
- Reserveer via 09 269 17 40
- Reserveer via info@amarant.be
- Beschrijving
-
WAT? Je bespreekt samen met Magda Michielsens het boek en je leeservaring. VOOR WIE? Iedereen is welkom, maar wie het boek gelezen heeft, kan beter meepraten.
A Room of One’s Own is de titel van Virginia Woolfs feministische essay uit 1929. De tekst is nog altijd van grote betekenis binnen het denken over vrouwenemancipatie. Volgens Woolf is een eigen...WAT? Je bespreekt samen met Magda Michielsens het boek en je leeservaring. VOOR WIE? Iedereen is welkom, maar wie het boek gelezen heeft, kan beter meepraten.
A Room of One’s Own is de titel van Virginia Woolfs feministische essay uit 1929. De tekst is nog altijd van grote betekenis binnen het denken over vrouwenemancipatie. Volgens Woolf is een eigen kamer onmisbaar voor een vrouw die wil schrijven. Maar het essay gaat over meer dan alleen schrijverschap: het draait om erkenning, om het innemen van een plek op de markt van symbolische goederen. Die ‘kamer’ staat ook symbool voor iets groters — een veilige ruimte, een plek die vrijheid biedt. Woolf benadrukt ook het belang van een eigen inkomen. Ze pleit voor autonomie en wil dat vrouwen volwaardig kunnen deelnemen aan de maatschappij. "De weg ligt open, jullie kunnen alles bereiken," zegt ze hoopvol tegen de jonge vrouwen in haar publiek. Toch klinkt er tien jaar later, in Three Guineas (1938), een ander geluid. Woolf stelt daarin voor dat vrouwen zich verenigen in een bond van ‘Outsiders’. Ze zegt geen ‘land’ te hebben en weigert zich daarom voor het bestaande systeem in te zetten. Haar boodschap luidt nu: niet meedoen! Hoe is deze wending te verklaren?Begeleiders: Magda Michielsens - More info
- http://amarant.be/
- Organisator
-
- Amarant vzw
- info@amarant.be
- 09 269 17 40
Andere activiteiten van deze organisator
-
14 oktober 2025
Marthe Donas
-
24 oktober 2025
Workshop: De waarheid op drift - Over desinformatie en de toekomst van kennis
-
24 oktober 2025
Workshop: Fascisme heruitgevonden? De filosofische grondslagen van nieuw rechts
-
6 november 2025
Syrië. Kruispunt van culturen
-
19 december 2025
Leesgroep: ‘De woeste hoogte’ van Emily Brontë
-
16 januari 2026
Leesgroep: ‘Frankenstein’ van Mary Shelley