Leesgroep: ‘De woeste hoogte’ van Emily Brontë
- Lessenreeks
Praktisch
- Waar
-
30CC/Kapel, Romaanse Poort
Brusselsestraat 63
3000 Leuven - Wanneer
- Prijs
-
€ 12
Kansentarief met UiTPAS: € 2
Basistarief: € 12
Studententarief - 5.00: € 5
Ledentarief - 10.00: € 10
Sociaal tarief - 2.40: € 2,4
- Reservatie
-
- Reserveer via 09 269 17 40
- Reserveer via info@amarant.be
- Beschrijving
-
WAT? Je bespreekt samen met Magda Michielsens het boek en je leeservaring. VOOR WIE? Iedereen is welkom, maar wie het boek gelezen heeft kan beter meepraten.
Emily Brontë (1818–1848) is vergroeid met het landschap rond Haworth. Alleen tussen de heuvels en heidevelden van Yorkshire voelt ze zich thuis. Samen met haar zussen Charlotte en Anne woont ze in de...WAT? Je bespreekt samen met Magda Michielsens het boek en je leeservaring. VOOR WIE? Iedereen is welkom, maar wie het boek gelezen heeft kan beter meepraten.
Emily Brontë (1818–1848) is vergroeid met het landschap rond Haworth. Alleen tussen de heuvels en heidevelden van Yorkshire voelt ze zich thuis. Samen met haar zussen Charlotte en Anne woont ze in de pastorij, waarbinnen ze schrijft, zorgt en leeft – maar haar ware biotoop ligt erbuiten, in de ruige natuur. Die natuur ademt door in haar poëzie en in haar enige roman, Wuthering Heights (1847), waarin de personages samenvallen met hun omgeving. De roman wordt vaak gelezen als een verhaal over allesverterende liefde. Maar filosofe Martha Nussbaum wijst op iets anders: voor haar is Wuthering Heights geen romantisch relaas, wel een complexe verkenning van religieuze en puriteinse thema’s. De relatie tussen Catherine en Heathcliff belichaamt een metafysisch verlangen, dat evenzeer puriteinse strengheid als emotionele extase uitdrukt. Emily’s tekst is ruw en intens, net als de wind over de heide. Eén jaar na publicatie stierf Emily, nog geen dertig jaar oud. We (her)lezen haar roman met oog voor haar geesteswereld en voor de spanning tussen romantiek en filosofie.Begeleiders: Magda Michielsens - More info
- http://amarant.be/
- Organisator
-
- Amarant vzw
- info@amarant.be
- 09 269 17 40
Andere activiteiten van deze organisator
-
14 oktober 2025
Marthe Donas
-
24 oktober 2025
Workshop: De waarheid op drift - Over desinformatie en de toekomst van kennis
-
24 oktober 2025
Workshop: Fascisme heruitgevonden? De filosofische grondslagen van nieuw rechts
-
6 november 2025
Syrië. Kruispunt van culturen
-
5 december 2025
Leesgroep: ‘Een Kamer voor Jezelf’ van Virginia Woolf
-
16 januari 2026
Leesgroep: ‘Frankenstein’ van Mary Shelley