Geen Kafka
- Theatervoorstelling
- 12+
Praktisch
- Waar
-
30CC/Schouwburg
Bondgenotenlaan 21
3000 Leuven - Wanneer
-
- Prijs
-
€ 22
Kansentarief met UiTPAS: € 4
- Beschrijving
-
‘Wat doe je als je bang bent van degene die je nodig hebt?’ Geen Kafka is een indringende solovoorstelling (met livemuziek) over de kwetsbare dynamiek tussen een vader en een zoon, geïnspireerd op Franz Kafka’s beroemde Brief an den Vater.
Een brief die hij schreef in een poging om zijn vader te bereiken. Om onder woorden te proberen brengen wat...‘Wat doe je als je bang bent van degene die je nodig hebt?’ Geen Kafka is een indringende solovoorstelling (met livemuziek) over de kwetsbare dynamiek tussen een vader en een zoon, geïnspireerd op Franz Kafka’s beroemde Brief an den Vater.
Een brief die hij schreef in een poging om zijn vader te bereiken. Om onder woorden te proberen brengen wat hij niet over zijn lippen kreeg: dat hij bang is voor hem. Dat hij zich geen echte Kafka voelt. Dat hij het onvermijdelijke resultaat is van zijn opvoeding. Dat hij, de vader, simpelweg te sterk is voor hem, de zoon. En dat er - zonder te spreken van een schuldige en een slachtoffer - misschien toch iets van erkenning kan komen? Een eeuw na het schrijven van de brief wordt hun relatie herbekeken in het licht van vandaag, waar masculiniteit, leiderschap en de rol van mannen (vaders) in de opvoeding sterk ter discussie staan. ‘Geen Kafka’ dus, maar een universele en actuele versie waarin de vaderfiguur zomaar eens de jouwe zou kunnen zijn.
Over Collectief Verlof
Collectief Verlof staat bekend om moeilijke thema’s om te zetten in energieke, absurde en muzikale voorstellingen. Met hun ontwapenende, (bedrieglijk) lichtvoetige stijl maken ze het moeilijke toegankelijk en het pijnlijke bespreekbaar.
----------------------------
Deze voorstelling is onderdeel van het thema Man man man.Een programma over mannelijkheid in al haar vormen.
Jongens, mannen, vaders en zonen staan op een kantelpunt. Oude manbeelden worden in vraag gesteld, terwijl nieuwe vormen van mannelijkheid nog in ontwikkeling zijn. In dit programma verkennen we vragen en antwoorden om samen te komen tot een gezonde, inclusieve en vrije manier om man te zijn. - More info
- https://www.30cc.be/nl/programma/item/geen-kafka-2026-2027
- Organisator
-
- 30CC
- info@30cc.be
Andere activiteiten van deze organisator
-
Nog tot 18 juni 2026
BABEL
-
19 tot 21 juni 2026
Take-off drama
-
20 juni 2026
Leuven Bells - Abdij van Park: Luc Rombouts: Bij de Bachs op de koffie
-
20 tot 21 juni 2026
Ne Mobliez Mie
-
27 juni 2026
Leuven Bells - Abdij van Park: Gauthier Bernard (Hoei)
-
4 juli 2026
Leuven Bells - Abdij van Park: Geert D'hollander: programma n.a.v. 250 jaar USA
-
11 juli 2026
Leuven Bells - Abdij van Park: Tijl Stynen: programma n.a.v. Vlaamse feestdag
-
10 tot 12 september 2026
LIVING APARTMENT TOGETHER
-
23 september 2026
The Necks (AU)
-
27 september 2026
Leuven beKOORt
-
29 september 2026
Testament
-
30 september tot 1 oktober 2026
Repeatclub
-
1 oktober 2026
Charlie Cunningham solo
-
2 oktober 2026
CARMEN
-
2 tot 3 oktober 2026
Chroniques