Naar agenda

De Vader

  • Theatervoorstelling
  • 12+

Praktisch

Waar

30CC/Wagehuys
Brusselsestraat 63
3000 Leuven

Wanneer
tot
Prijs

€ 18

Kansentarief met UiTPAS: € 4

Beschrijving

De Vader is de nieuwe voorstelling van kunstenaarsduo Marieke&Sophia, geïnspireerd door het gelijknamige huiskamerdrama van August Strindberg (1887). Samen met Anna Franziska Jäger en Rodrigo Batista herwerken ze dit gedateerde, seksistische stuk tot een confronterende voorstelling. Wat als Strindbergs wereldbeeld minder achterhaald is dan we denken?
In het oorspronkelijke plot belandt een vader in een existentiële crisis wanneer zijn vrouw twijfel...

De Vader is de nieuwe voorstelling van kunstenaarsduo Marieke&Sophia, geïnspireerd door het gelijknamige huiskamerdrama van August Strindberg (1887). Samen met Anna Franziska Jäger en Rodrigo Batista herwerken ze dit gedateerde, seksistische stuk tot een confronterende voorstelling. Wat als Strindbergs wereldbeeld minder achterhaald is dan we denken?
In het oorspronkelijke plot belandt een vader in een existentiële crisis wanneer zijn vrouw twijfel zaait over zijn vaderschap. Wie is hij nog, zonder macht over zijn eigen vlees en bloed? De patriarch verliest de controle en gaat daaraan ten onder.
Vanuit Strindbergs angst voor overbodigheid ondergraven de makers het klassieke ideaalbeeld en zoeken ze naar meer fluïde vormen van (mannelijke) autoriteit. Het mannenlichaam verschuift van betekenis: van straffend en disciplinerend naar kwetsbaar, poreus en een object van verlangen. Vader wordt daddy. De Vader is een fysieke voorstelling over slachtofferschap, mannelijkheid en macht. In een hybride vorm tussen performance, zang en tekst proberen de makers grip te krijgen op de patriarchale scripts die vandaag nog steeds doorwerken.
Het duo Marieke&Sophia
Marie Schraepen en Sophia Bauer vormen samen het artistieke duo Marieke&Sophia, beiden zijn ze actrice en theatermaker. In hun werk vertrekken ze vanuit een sterke maatschappelijke betrokkenheid en een drang om complexe, vaak ongemakkelijke thema’s tastbaar te maken. Met De Vader zetten ze die lijn verder in een voorstelling die zowel fysiek als inhoudelijk uitdaagt.
Engels en Nederlands gesproken
----------------------------
Deze voorstelling is onderdeel van het thema Man man man.Een programma over mannelijkheid in al haar vormen.
Jongens, mannen, vaders en zonen staan op een kantelpunt. Oude manbeelden worden in vraag gesteld, terwijl nieuwe vormen van mannelijkheid nog in ontwikkeling zijn. In dit programma verkennen we vragen en antwoorden om samen te komen tot een gezonde, inclusieve en vrije manier om man te zijn.

More info
https://www.30cc.be/nl/programma/item/de-vader-2026-2027
Organisator

UiTPAS-voordelen bij deze organisator

  • Je krijgt 1 UiTPAS-punt voor deze activiteit.

  • Je krijgt 80% korting als jouw UiTPAS kansentarief heeft.

Ruil punten

  • 10 punten - 1 euro korting op een ticket voor een voorstelling bij 30CC

Ontdek de UiTPAS

Andere activiteiten van deze organisator

Bekijk alle activiteiten
Iets fout of onduidelijk op deze pagina? Meld het ons.