Béla Bartók Gala
- Concert
- 12+
Praktisch
- Waar
-
LUCA Campus Lemmens
Lemmensberg 3
3000 Leuven - Wanneer
- Prijs
-
€ 26
Kansentarief met UiTPAS: € 5
- Beschrijving
-
In twee absolute meesterwerken toont het Belgian National Orchestra waarom de Hongaar Béla Bartók een van de meest invloedrijke componisten van de 20ste eeuw is.
Zijn Tweede Vioolconcerto, een belangrijke pijler in het repertoire, is een gedurfd en virtuoos meesterwerk dat nog altijd verrast door zijn moderniteit. De rijke harmonieën, briljante orkestratie en Hongaarse volksinvloeden maken het tot een intense muzikale...In twee absolute meesterwerken toont het Belgian National Orchestra waarom de Hongaar Béla Bartók een van de meest invloedrijke componisten van de 20ste eeuw is.
Zijn Tweede Vioolconcerto, een belangrijke pijler in het repertoire, is een gedurfd en virtuoos meesterwerk dat nog altijd verrast door zijn moderniteit. De rijke harmonieën, briljante orkestratie en Hongaarse volksinvloeden maken het tot een intense muzikale ervaring. Dit concerto daagt de solist uit met technische hoogstandjes en expressieve diepgang, terwijl het orkest een fascinerend klanklandschap creëert.
In de suite uit het ballet The Miraculous Mandarin, gecomponeerd tussen 1918 en 1924, klinkt een ander geluid. Hier is de invloed van de impressionisten en Schönberg voelbaar, wat Bartóks veelzijdigheid als componist des te meer benadrukt. Dit baanbrekende werk, dat ooit als schokkend werd ervaren en zelfs verboden werd, brengt een duister en dramatisch verhaal tot leven met opzwepende ritmes, scherpe dissonanten en exotische klankkleuren. De muziek, vol spanning en emotionele kracht, grijpt je vanaf de eerste noten en neemt je mee in een wereld van verleiding, misdaad en mystiek.
Bekend om haar briljante… verfijnde, expressieve en intense (Cleveland Plain Dealer) en absoluut verbluffende (Chicago Tribune) spel, wordt de Nederlandse violiste Simone Lamsma door critici, collega’s en publiek gerespecteerd als een van de meest opvallende en fascinerende muzikale persoonlijkheden in de klassieke muziek. Met een uitgebreid repertoire was Simone te gast bij vele van ‘s werelds vooraanstaande orkesten en trad ze op met vooraanstaande dirigenten zoals Jaap van Zweden, Antonio Pappano, Paavo Järvi e.a.
Béla Bartók, Vioolconcerto nr. 2, Sz. 112, BB 117Béla Bartók, The Miraculous Mandarin, op. 19, Sz. 73, BB 82 - More info
- https://www.30cc.be/nl/programma/item/bela-bartok-gala-2025-2026
- Organisator
-
- 30CC
- info@30cc.be
Andere activiteiten van deze organisator
-
24 september 2025
Mbok’Elengi
-
28 september 2025
Openingsconcert veelbeLEUVENd
-
28 september 2025
Openingsconcert veelbeLEUVENd
-
1 oktober 2025
Een momentje - Alle Duiven Horen Drollen
-
1 oktober 2025
Inquieta
-
2 oktober 2025
Mariavespers
-
3 oktober 2025
Het f*cking paradijs
-
5 oktober 2025
Schubert & Stravinsky
-
5 oktober 2025
Schubert & Stravinsky
-
5 oktober 2025
Hommage aan Yasmine
-
6 tot 8 oktober 2025
Il Cimento dell’Armonia e dell’Inventione
-
7 oktober 2025
Muireann Bradley (IE)
-
8 tot 9 oktober 2025
Anxious Arrivals
-
8 tot 9 oktober 2025
Anxious Arrivals
-
8 oktober 2025
In Heaven #3