1807: Passie
- Concert
- 12+
Praktisch
- Waar
-
30CC/Schouwburg
Bondgenotenlaan 21
3000 Leuven - Wanneer
- Prijs
-
€ 39
Kansentarief met UiTPAS: € 8
- Beschrijving
-
In 2027 is het net 200 jaar geleden dat Ludwig van Beethoven overleed. Tijdens een drie jaar durende concerttournee brengen dirigent Jan Caeyers en de Amerikaanse sterpianist Kit Armstrong de 27 belangrijkste concertwerken van Beethoven in alle 27 Europese landen.
In dit concert dirigeert Jan Caeyers twee werken van Beethoven die hun première beleefden tijdens de fameuze Akademie van 22...In 2027 is het net 200 jaar geleden dat Ludwig van Beethoven overleed. Tijdens een drie jaar durende concerttournee brengen dirigent Jan Caeyers en de Amerikaanse sterpianist Kit Armstrong de 27 belangrijkste concertwerken van Beethoven in alle 27 Europese landen.
In dit concert dirigeert Jan Caeyers twee werken van Beethoven die hun première beleefden tijdens de fameuze Akademie van 22 december 1808, het hoogtepunt van zijn carrière in Wenen. Ze zijn nauw met elkaar verbonden door het beroemde, uit vier tonen bestaande ‘noodlotsmotief’. Ze zijn tegelijkertijd complementair én contrasterend: het Vierde Pianoconcerto is lyrisch, poëtisch en beschouwend, terwijl de Vijfde Symfonie
dramatisch, hoogenergetisch en extatisch is. Deze twee uitersten illustreren op manifeste wijze de kern van Beethovens zogenaamde ‘heroïsche stijl’.
Zoals alle concerten van het Beethoven27 project opent Kit Armstrong de avond met een Preludium en fuga uit Bachs Wohltemperierte Klavier.
Programma
Johann Sebastian Bach, Preludium en fuga nr. 15 uit Das Wohltemperierte Klavier, BWV 885Ludwig van Beethoven, Pianoconcerto nr. 4, op. 58Ludwig van Beethoven, Pianosonate nr. 23, op. 57, AppassionataLudwig van Beethoven, Symfonie nr. 5, op. 67
Bio
Kit Armstrong wordt beschouwd als een van de toonaangevende pianisten van dit moment. Net als Beethoven is hij zowel een pianovirtuoos, die met de meest vooraanstaande orkesten ter wereld heeft opgetreden, als ook een productief componist, die op zijn dertigste al meer dan zeventig werken heeft geschreven.
EXTRA
Op vrijdag 22 januari geven Jan Caeyers en Rik Van Cauwelaert een lezing over Beethoven in De Bib Leuven Tweebronnen.
-----------------------------
>>> Dit concert is onderdeel van highlight Man man man.Een programma over mannelijkheid in al haar vormen.Jongens, mannen, vaders en zonen staan op een kantelpunt. Oude manbeelden worden in vraag gesteld, terwijl nieuwe vormen van mannelijkheid nog in ontwikkeling zijn. In dit programma verkennen we vragen en antwoorden om samen te komen tot een gezonde, inclusieve en vrije manier om man te zijn. - More info
- https://www.30cc.be/nl/programma/item/1807-passie-2026-2027
- Organisator
-
- 30CC
- info@30cc.be
Andere activiteiten van deze organisator
-
Nog tot 18 juni 2026
BABEL
-
19 tot 21 juni 2026
Take-off drama
-
20 juni 2026
Leuven Bells - Abdij van Park: Luc Rombouts: Bij de Bachs op de koffie
-
20 tot 21 juni 2026
Ne Mobliez Mie
-
27 juni 2026
Leuven Bells - Abdij van Park: Gauthier Bernard (Hoei)
-
4 juli 2026
Leuven Bells - Abdij van Park: Geert D'hollander: programma n.a.v. 250 jaar USA
-
11 juli 2026
Leuven Bells - Abdij van Park: Tijl Stynen: programma n.a.v. Vlaamse feestdag
-
10 tot 12 september 2026
LIVING APARTMENT TOGETHER
-
23 september 2026
The Necks (AU)
-
27 september 2026
Leuven beKOORt
-
29 september 2026
Testament
-
30 september tot 1 oktober 2026
Repeatclub
-
1 oktober 2026
Charlie Cunningham solo
-
2 oktober 2026
CARMEN
-
2 tot 3 oktober 2026
Chroniques