Naar agenda

Sounds in motion

  • Concert
  • 12+

Praktisch

Waar

30CC/Wagehuys
Brusselsestraat 63
3000 Leuven

Wanneer
tot
Prijs

€ 12

Kansentarief met UiTPAS: € 2

Beschrijving

Het energieke Leuvense DRE kwartet combineert klassiek met jazz, latin, chanson en neoklassiek, steeds vertrekkend vanuit improvisatie. Geïnspireerd door gitarist Roland Dyens, brengen ze muziek van Òlafur Arnalds, Nils Frahm, Max Richter en anderen. Met aanstekelijke energie en een uniek geluid verrassen ze je met een vernieuwend programma.
De afkorting DRE staat voor Dyens Roland Ensemble, vernoemd naar de Franse componist-gitarist...

Het energieke Leuvense DRE kwartet combineert klassiek met jazz, latin, chanson en neoklassiek, steeds vertrekkend vanuit improvisatie. Geïnspireerd door gitarist Roland Dyens, brengen ze muziek van Òlafur Arnalds, Nils Frahm, Max Richter en anderen. Met aanstekelijke energie en een uniek geluid verrassen ze je met een vernieuwend programma.
De afkorting DRE staat voor Dyens Roland Ensemble, vernoemd naar de Franse componist-gitarist wiens muziek elementen uit jazz, Braziliaanse ritmes en het Franse chanson bevat. Dit beïnvloedde het ensemble, dat nog steeds het grootste deel van hun repertoire beslaat. Improvisatie speelt een centrale rol in het dynamische concept van dit kwartet, waarin sfeer en humor gecombineerd worden met diverse muziekstijlen.
Hun meest recente repertoire bestaat uit neoklassieke muziek met werken van Òlafur Arnalds, Nils Frahm, Gustavo Santaolalla, Steve Reich, Max Richter en Matthew Cochran. Ook bij dit programma vertrekt het ensemble van improvisaties, ontstaan uit de oorspronkelijke partij. Ensemble DRE werkt momenteel samen met de Vlaamse componisten Jeroen D’hoe en Pieter Schuermans om nieuw repertoire te schrijven voor hun unieke bezetting.
Als luisteraar kan je je verwachten aan een jong ensemble, dat je met een ongelooflijke dosis energie doorheen hun vernieuwd programma gidst. Laat je verrassen!
Met muziek van Roland Dyens, Òlafur Arnalds, Nils Frahm, Gustavo Santaolalla, Max Richter en anderen.
___________________________
veelbeLEUVENd - jong klassiek
In veelbeLEUVENd presenteren we klassieke muziek met jong Leuvens talent. Leuven barst immers van het talent en heeft een rijk klassiekemuziekleven. Met deze reeks bieden we jonge enthousiaste musici de broodnodige concertkansen aan het begin van hun carrière. Uniek aan deze reeks is dat de jonge muzikanten zelf aan het roer staan.

More info
https://www.30cc.be/nl/programma/item/sounds-in-motion-2025-2026
Organisator

UiTPAS-voordelen bij deze organisator

  • Je krijgt 1 UiTPAS-punt voor deze activiteit.

  • Je krijgt 80% korting als jouw UiTPAS kansentarief heeft.

Ruil punten

  • 10 punten - 1 euro korting op een ticket voor een voorstelling bij 30CC

Ontdek de UiTPAS

Andere activiteiten van deze organisator

Bekijk alle activiteiten
Iets fout of onduidelijk op deze pagina? Meld het ons.