Met Strauss naar Spanje
- Concert
- 12+
Praktisch
- Waar
-
30CC/Schouwburg
Bondgenotenlaan 21
3000 Leuven - Wanneer
- Prijs
-
€ 24
Kansentarief met UiTPAS: € 5
- Beschrijving
-
Met een wervelend tweedelig operetteconcert brengt het Brussels Operette Theater operetteklassiekers in combinatie met bekende en minder bekende zarzuela-aria’s en duetten. Het wordt een verrassend spektakel waarbij koor, uitgebreid orkest en jonge (inter)nationale solisten voor een feestelijke muzikale belevenis zorgen.
Das Spitzentuch der Königin is een verborgen pareltje van Johann Strauss jr. Deze operette is minder bekend dan zijn beroemde Die...Met een wervelend tweedelig operetteconcert brengt het Brussels Operette Theater operetteklassiekers in combinatie met bekende en minder bekende zarzuela-aria’s en duetten. Het wordt een verrassend spektakel waarbij koor, uitgebreid orkest en jonge (inter)nationale solisten voor een feestelijke muzikale belevenis zorgen.
Das Spitzentuch der Königin is een verborgen pareltje van Johann Strauss jr. Deze operette is minder bekend dan zijn beroemde Die Fledermaus, maar heeft een Spaans-exotisch karakter met bolero- en seguidilla-ritmes. Het verhaal speelt zich af in Spanje en draait om een liefdesintrige aan het hof, waarbij een kanten zakdoekje (Spitzentuch) een belangrijke rol speelt in de romantische verwikkelingen.
Na de pauze ontvlamt de Schouwburg met zarzuela-aria’s en -duetten, een mix van Spaanse passie, aanstekelijke ritmes en fluweelzachte serenades. De ene keer is het op het dolle af en uitgelaten, dan weer tragisch en uitzichtloos; nu eens scherp satirisch, dan weer vol melancholie. Het echte Spanje weerspiegelt zich in de zarzuela, met al zijn tegenstellingen en tegenstrijdigheden, geografisch zowel als psychologisch. - More info
- https://www.30cc.be/nl/programma/item/met-strauss-naar-spanje-2025-2026
- Organisator
-
- 30CC
- info@30cc.be
Andere activiteiten van deze organisator
-
1 juli 2025
ASTORIA
-
3 juli 2025
Trio Arnold
-
4 juli 2025
Juliette Hurel / fluit - Gaëlle Solal / gitaar
-
5 juli 2025
Leuven Bells - Abdij van Park: concert door Bob van der Linde
-
8 juli 2025
Guillaume Coppola / piano
-
9 juli 2025
Irina Lankova / piano
-
10 juli 2025
Pierre Solot / piano
-
11 juli 2025
Élodie Vignon / piano
-
12 juli 2025
Leuven Bells - Abdij van Park: concert door Wim Berteloot
-
15 juli 2025
Maya Levy / viool - Marina Saiki / piano
-
16 juli 2025
Quatuor Voce
-
17 juli 2025
Pierre Fontenelle / cello - Ninon Hannecart-Ségal / piano
-
18 juli 2025
Maxime Desert / altviool - Mariane Marchal / piano
-
22 juli 2025
Gabriel Rignol / luit
-
22 juli 2025
Seniorenbal zomereditie