Jan Martens & GRIP — VOICE NOISE
- Dansvoorstelling
Praktisch
- Waar
-
Stadsschouwburg
Bondgenotenlaan 21
3000 Leuven - Wanneer
-
- Prijs
-
€ 26
Kansentarief met UiTPAS: € 5
- Beschrijving
-
STUK i.s.m. 30CC
‘Overbodig.’ Of nog botter: ‘Irritant lawaai.’ Zo werd de vrouwenstem vaak beschouwd, van in de Griekse oudheid tot vandaag.
VOICE NOISE is geïnspireerd op Anne Carsons essay The Gender of Sound (1992) waarin zij blootlegt hoe de patriarchale cultuur getracht heeft vrouwen de mond te snoeren door het vrouwelijke geluid op ideologische wijze te associëren met monsterlijkheid, wanorde en...
STUK i.s.m. 30CC
‘Overbodig.’ Of nog botter: ‘Irritant lawaai.’ Zo werd de vrouwenstem vaak beschouwd, van in de Griekse oudheid tot vandaag.
VOICE NOISE is geïnspireerd op Anne Carsons essay The Gender of Sound (1992) waarin zij blootlegt hoe de patriarchale cultuur getracht heeft vrouwen de mond te snoeren door het vrouwelijke geluid op ideologische wijze te associëren met monsterlijkheid, wanorde en dood.
In VOICE NOISE krijgen enkele innovatieve, onbekende en/of vergeten vrouwenstemmen uit de afgelopen honderd jaar muziekgeschiedenis een podium. Hiermee zet Jan Martens een volgende stap in zijn streven naar het vormgeven van een alternatieve canon.
Zes dansers gaan de confrontatie aan met opnames waarin de menselijke stem te horen is in allerlei gedaantes: neuriënd, sussend, krijsend, fluisterend, zingend. Gaandeweg ontdekken zij hun eigen stem.
Jan Martens’ obsessie met getallen, geometrie en patronen ontmoet de unieke fysieke talen van zijn performers, wat leidt tot een hervonden interesse in de dans zelf: in detail en subtiliteit, in het herdefiniëren van gratie en elegantie.
Nadat hij met grote groepen heeft gewerkt in zijn recente producties – any attempt will end in crushed bodies and shattered bones en FUTUR PROCHE – keert Jan Martens terug naar een productie voor een klein ensemble van zes dansers. Hij werkt met enkele dansers die hem al eerder inspireerden (Steven Michel, Courtney May Robertson en Loeka Willems) en nodigt nieuwe gezichten uit (Sue-Yeon Youn, Elisha Mercelina en Mamadou Wagué).
- Organisator
-
- STUK — Huis voor Dans, Beeld & Geluid
- ticket@stuk.be
- +32 (0)16 14 66 80
Andere activiteiten van deze organisator
-
18 maart 2025
Inga Huld Hákonardóttir & Yann Leguay — no lemons no melon
-
20 maart 2025
Beyond Music #8
-
20 maart 2025
Beyond Music #8
-
26 maart 2025
Johannes Is Zijn Naam — Rubens (filmconcert i.k.v. Docville)
-
27 maart 2025
Orange Factory: BIG|BRAVE / MJ Guider / Venediktos Tempelboom
-
27 maart 2025
Harald Beharie — Batty Bwoy
-
2 april 2025
Clarissa Connelly / Lazzaro
-
3 april 2025
Anna Karenina Lambrechts — From Gravity to Grace
-
23 tot 26 april 2025
Michiel Vandevelde / fABULEUS — out of hands
-
24 april tot 9 juni 2025
Hear Here 2025: Wandel langs geluidskunst en erfgoed in Leuven
-
29 april 2025
Claire Croizé / ECCE, Unusual Symptoms & Zwerm — Fabula
-
6 mei 2025
Arco Renz & Danielle Allouma — REBIS 7
-
21 tot 23 mei 2025
Alexander Vantournhout / not standing — Foreshadow
-
30 mei 2025
Lisbeth Gruwez & Maarten Van Cauwenberghe / Voetvolk — Nomadics