Hommage aan Yasmine
- Concert
- 12+
Praktisch
- Waar
-
30CC/Schouwburg
Bondgenotenlaan 21
3000 Leuven - Wanneer
- Prijs
-
€ 26
Kansentarief met UiTPAS: € 5
- Beschrijving
-
Yasmine, bekend als de zangeres met een diepe liefde voor poëtische teksten, koos halverwege haar carrière voor een meer persoonlijke muzikale richting. Geïnspireerd door grootheden als Daniel Lanois, Joni Mitchell en Leonard Cohen, bracht ze met Portfolio
een nieuwe sound.
Dit album en de succesvolle singles Ik Was Zo Graag Bij Jou Gebleven, Ik Tover Jou, Diep In Mij en Nooit...Yasmine, bekend als de zangeres met een diepe liefde voor poëtische teksten, koos halverwege haar carrière voor een meer persoonlijke muzikale richting. Geïnspireerd door grootheden als Daniel Lanois, Joni Mitchell en Leonard Cohen, bracht ze met Portfolio
een nieuwe sound.
Dit album en de succesvolle singles Ik Was Zo Graag Bij Jou Gebleven, Ik Tover Jou, Diep In Mij en Nooit Nog een Andere bezorgden haar haar eerste gouden plaat. Het daaropvolgende album Prêt-à-Porter werd eveneens goud dankzij hits zoals Porselein en Altijd Weer Tikt De Klok. In 2004 vierde Yasmine tien jaar op de planken met het verzamelalbum Liefde en Liedjes en een gelijknamige tournee. Haar laatste album, Licht Ontvlambaar (2006), was een krachtige en persoonlijke ode aan verhalenvertellers zoals Leonard Cohen.
Toen Yasmine ons in 2009 verliet, verloor de muziekwereld een icoon. Toch blijft haar muziek resoneren, haar warme stem en betekenisvolle teksten raken ons nog steeds. In deze bijzondere hommage komen Yasmines mooiste nummers tot leven. Samen met een liveband onder leiding van Jo Mahieu herbeleven zangeressen Evi Hanssen, Andrea Croonenberghs en Amaryllis Temmerman Yasmines muzikale reis, van haar vroege dance hits tot de poëtische meesterwerken die haar zo geliefd maakten.
Een groots eerbetoon aan een onvergetelijke Vlaamse artieste. - More info
- https://www.30cc.be/nl/programma/item/hommage-aan-yasmine-2025-2026
- Organisator
-
- 30CC
- info@30cc.be
Andere activiteiten van deze organisator
-
8 juli 2025
Guillaume Coppola / piano
-
9 juli 2025
Irina Lankova / piano
-
10 juli 2025
Pierre Solot / piano
-
11 juli 2025
Élodie Vignon / piano
-
12 juli 2025
Leuven Bells - Abdij van Park: concert door Wim Berteloot
-
15 juli 2025
Maya Levy / viool - Marina Saiki / piano
-
16 juli 2025
Quatuor Voce
-
17 juli 2025
Pierre Fontenelle / cello - Ninon Hannecart-Ségal / piano
-
18 juli 2025
Maxime Desert / altviool - Mariane Marchal / piano
-
22 juli 2025
Gabriel Rignol / luit
-
22 juli 2025
Seniorenbal zomereditie
-
23 juli 2025
Lucile Boulanger / basgamba
-
24 juli 2025
Matthieu Camilleri / viool
-
25 juli 2025
Julien Martineau / mandoline
-
29 juli 2025
The Curious Bards