Naar agenda

De Stille Stem

  • Lessenreeks
  • Gratis
Tickets and Registration

Praktisch

Waar

Kopje Zwam
p/a Maakleerplek Stapelhuisstraat 13-15
3000 Leuven

Wanneer
tot
Prijs

Gratis

Reservatie
Beschrijving

Maak kennis met én ervaar de innovatieve kracht van Het Parlement der Dingen, Forumtheater der Onderdrukten en Human Layers. Drie concrete experimenten die verkennen hoe politiek democratischer kan worden. Tussendoor zorgen de acteurs van Tim Theater voor de hilarische omkadering.

Hoe geven we een stem en macht aan toekomstige generaties, zwakkere groepen of de natuur? Ontdek drie unieke methoden...

Maak kennis met én ervaar de innovatieve kracht van Het Parlement der Dingen, Forumtheater der Onderdrukten en Human Layers. Drie concrete experimenten die verkennen hoe politiek democratischer kan worden. Tussendoor zorgen de acteurs van Tim Theater voor de hilarische omkadering.

Hoe geven we een stem en macht aan toekomstige generaties, zwakkere groepen of de natuur? Ontdek drie unieke methoden om met een andere blik naar de wereld te kijken en samen aan een andere toekomst te bouwen.
Het Parlement der Dingen: wat als ook de natuur een stem zou hebben? Een inspirerende oefening in empathie en verbondenheid met de natuur Stel je een plek voor waar jong en oud samenkomen om tradities, cultuur en natuur een stem te geven. Waar we samen in gesprek gaan met alles om ons heen en luisteren naar wat de wereld ons te vertellen heeft. Net als in een echt parlement is het Parlement der Dingen een zitting waar belangen worden vertegenwoordigd. Niet alleen onze menselijke belangen, maar ook die van onze omgeving: dieren, planten en dingen. Het Parlement der Dingen geeft een stem aan de actoren die doorgaans onmondig zijn. Dat biedt de kans om discussies vanuit een ander perspectief te bekijken, voorbij de belangen van onze eigen soort. Samen onderzoeken we of deze methodiek een verrijking kan zijn voor beslissingsprocedures in gemeenten en organisaties.
Forumtheater der Onderdrukten Interactief besluitvormingsproces in de vorm van theater Forumtheater is een onderdeel van het Theater van de Onderdrukte van Gustavo Boal, een manier om het gesprek aan te gaan over thema’s van onderdrukking en te zoeken naar oplossingen en beleidsveranderingen. Een groep patiënten van psychiatrisch centrum Sint-Kamillus in Bierbeek werkt sinds kort aan een forumtheater over hun eigen ervaring, met vooral onderdrukkende bureaucratie. In dit stuk tonen ze het resultaat van hun werk en nemen ze ons mee in de aanpak van een forumtheatervoorstelling. Er worden enkele scènes gespeeld die niet goed aflopen voor de hoofdrolspeler. Het publiek bespreekt met de spelers wat er gebeurde en wat er anders kan. Vervolgens wordt de scène opnieuw gespeeld, met een andere afloop. Het publiek kan dan in het stuk springen. Met deze intense methodiek daag je het publiek uit om samen een uitkomst te bedenken die onderdrukking tegengaat.
Human Layers: ontroerende ontmoeting met toekomstige generaties Workshop toekomstdenken De workshop Human Layers wordt ook wel toekomstmeditatie genoemd. Deze oefening helpt je verbinding te maken met zowel vroegere als toekomstige generaties. In deze meditatie reizen we doorheen de tijd, we gaan zowel terug naar het verleden als naar de toekomst. Je wordt meegenomen naar de negende verjaardag van een van onze voorouders en je krijgt de tijd om deze wereld in je op te nemen. Vervolgens verplaats je je naar de negentigste verjaardag van pakweg je kleindochter, neefje, buurmeisje... kortom een kind waarvan je houdt. Hoe wil jij herinnerd worden later? Deze ontroerende methodiek helpt mensen zich open te stellen voor de stem van de geschiedenis en voor het perspectief van toekomstige generaties.
Voor wie? Deze activiteit is geknipt voor iedereen die nieuwsgierig is naar nieuwe manieren van samenleven en besluitvorming. Al wie met een open blik wil meedenken en -voelen en verandering wil, zit hier op de juiste plek. Mensen die willen ontdekken hoe je de stem van toekomstige generaties, kwetsbare groepen en de natuur kan meenemen in beslissingen Voor deelnemers die graag buiten de klassieke denkkaders stappen en houden van interactieve en creatieve werkvormen Voor mensen actief op vlak van sociaal of socio-cultureel werk, duurzaamheid, participatie, educatie, beleid Voor al wie zich zorgen maakt over kansengroepen, democratie of ons leefmilieu Programma 13u45 Onthaal Warme ontvangst en kennismaking 14u15 TIM Theater/Inspinazie warmt ons op en daagt ons uit om buiten de lijntjes te kleuren 14u30 Workshop naar keuze je neemt deel aan een van deze drie workshops. Na afloop bespreken we wat we leren we uit deze dag, met welke methodieken je verder aan de slag kan en hoe we dat kunnen aanpakken. Parlement der Dingen📍 Schouwzaal Forumtheater📍 Kantine Human Layers 📍 Loft 👉 Geef hier door welke workshop je wil volgen: Keuze namiddagworkshop 'De Stille Stem' - Formulier invullen. ⚠️ Opgelet, hiermee geef je enkel jouw voorkeursworkshop door. Inschrijven voor deze activiteit doe je via de inschrijfknop op deze pagina.
16u45 Plenaire terugkoppeling 17u05 TIM Theater/Inspinazie reageert op de ideeën van de dag 17u30 De Toekomstpersers brengen verslag uit van deze dag. In afwachting van de nagelnieuwe krant — vers van de riso-pers — kan je nababbelen met een hapje en een tapje. ---- Ook interessant: ga je liever aan de slag als creatieve verslaggever van deze dag? Dat kan! Schrijf je hier in voor 'De Toekomstpersers'.Activity Members: Els Nicolaï, Frank De Block, Har Tortike, Mie-ke Vanbergen, Nelle Slenders, Piet Van Meerbeek, Valerie Carrette, Wout Maes

More info
http://www.avansa-oostbrabant.be
Organisator

Andere activiteiten van deze organisator

Iets fout of onduidelijk op deze pagina? Meld het ons.