Naar agenda

50 jaar winkelwandelstraten: Diestsestraat, Mechelsestraat en Pensstraat

  • Festiviteit
  • Gratis

Praktisch

Waar

Leuven Centrum | Winkels & Boetieks
Leuven Centrum 0
3000 Leuven

Wanneer
  • tot
  • tot
Prijs

Gratis

Beschrijving

In 1975 kreeg onze stad een van de eerste winkelwandelstraten van Vlaanderen: de Diestsestraat. Het was de start van een nieuwe winkelervaring: voortaan kon je rustig flaneren en etalages kijken. Ook de Mechelsestraat en de Pensstraat werden gauw autovrij en vieren hun 50 jarig jubileum als winkelwandelstraten.

- We kunnen het ons nu moeilijk voorstellen, maar vroeger was elk plein...

In 1975 kreeg onze stad een van de eerste winkelwandelstraten van Vlaanderen: de Diestsestraat. Het was de start van een nieuwe winkelervaring: voortaan kon je rustig flaneren en etalages kijken. Ook de Mechelsestraat en de Pensstraat werden gauw autovrij en vieren hun 50 jarig jubileum als winkelwandelstraten.

- We kunnen het ons nu moeilijk voorstellen, maar vroeger was elk plein in ons stadscentrum een parking en reden er overal auto’s. Hoe het er voor die verandering dan uitzag? Dat ontdek je op oude foto’s in de etalages.

- Op 20 en 27 september is er muziek in de straten als aanloop naar de apotheose van de festiviteiten, tijdens het Weekend van de Klant. Ook Fonske, het standbeeld op het Rector De Somerplein en de Mannen van 75 krijgen daarin een rol, want zowel de mannen als Fonske worden 50 in 2025.

- Op zaterdag 4 en zondag 5 oktober mag je je tijdens het Weekend van de Klant verwachten aan heerlijke traktaties, gouden grime voor jong en oud, modeshows, live muziek en veel meer leuks.

  • Op zaterdag 4 oktober neemt Marika van het Stadsarchief je kort mee op sleeptouw door die geschiedenis: afspraak om 14u en om 15u aan het Erasmusbeeld in de Mechelsestraat.
  • Laat je voor dat gouden jubileum schminken door mobiele grimeurs, van 14u tot 18u op zaterdag en 13u30 tot 17u30 op zondag.
  • Gratis lekkers! Wie jarig is, trakteert, toch?
  • Spot je de gouden versieringen in de winkelstraten?
More info
https://www.shoppeninleuven.be
Organisator
  • Liefst Leuven

Andere activiteiten van deze organisator

Iets fout of onduidelijk op deze pagina? Meld het ons.